The blog content is not available in the selected language.

Mašīnas vēstures pārbaude pēc VIN numura

Image

Lietotu automašīnu iegāde ir laimes spēle, jo nav iespējams zināt to vēsturi un daudzi auto pārdevēji izmanto šo priekšrocību pārdodot automašīnas "bez avārijām", vai ar "orģinālu nobraukumu". Tomēr zinot transportlīdzekļa VIN kodu (šasijas numuru) ir iespējams vismaz kaut ko uzzināt par transportlīdzekļa pagāti izmantojot AutoDNA lietotu automašīnu datu bāzi.  

Kas ir AutoDNA.lv? 

Tā ir Latvijā pārstāvēta starptautiska kompānija, kas nodrošina auto vēstures pārbaudi vadoties pēc VIN koda. Kāpēc tieši pēc VIN koda? Jo VIN numurs katram transportlīdzeklim ir unikāls un tiek piešķirsts automašīnai pametot rūpnīcu. Pēc VIN numura var uzzināt transportlīdzekļa vēstures ierakstus: avārijas, nobraukumu, ražotāju defektus, zādzības ierakstus, īpašnieku skaitu un viedu (taksis, īres, policijas u.t.t). Kā arī ar VIN kodu iespējams pārbaudīt jebkuru transportlīdzekli ne tikai vieglās automašīnas, bet arī kravas, moto un pat traktortehniku.  

Cik maksā automašīnas pārbaude pēc VIN

Transportlīdzekļu pārbaude notiek tiešsaistes režīmā, autoDNA mājas lapā tiek ievadīts VIN numurs un iespējams pasūtīt vēstures atskaiti no 3...20 Euro, atkarībā no pieejamās informācijas daudzuma.  

AutoDNA ir starptautisks projekts, kura mērķauditorija galvenokārt ir Eiropas lietotu transportlīdzekļu tirgus. Tā ir lielākā lietotu transportlīdzekļu datubāze Eiropā, kas regulāri tiek papildināta un atjaunota pieejamā informācija nodrošinot lietotas automašīnas pircējam svaigāko informāciju par spēkratu. AutoDNA saņem informāciju no CSDD analogiem visā Eiropā, no apdrošinātājiem, auto izsolēm, auto eksportētājiem un importētājiem, kā arī dažādām servisa stacijām un dīleriem nodrošinot pārbaudītu informāciju.  

Neskaitot oficiālos informācijas sniedzējus AutoDNA ir arī savs VIN numuru meklētājs, kurš darbojās līdzīgi kā Google, Yahoo, bet galvenais mērķis ir transportlīdzeķlu VIN numurs. Sistēma meklēt VIN numuru, arhīva fotogrāfijas, nobraukumu un tā fiksēto datumu. Tādā veidā papildinot datubāzi ar informāciju no sludinājumu portāliem tādiem kā SS.lv, Mobile.de, auto24, autoplius u.c.  

Kādēļ pārbaudīt lietotas automašīnas?

VIN numuru pārbaudīšana ir ļoti svarīga pirms lietotas automašīnas iegādes, jo tādā veidā ir iespējams izvairīties no sliktas lietotas automašīnas iegādes. Negodīgu piemēru ir daudz, kuros tiek attīts nobraukums no 300 000 km uz 50 000 km norādot "Orģināls nobraukums" piem. bijis taksis vai sasista automašīna tiek pārdota kā "bez defektiem", "nav bijusi avārijās" kā arī automašīnas, kuras ir bijušas slīkušas vai citādi bojātas dabas katastrofās.

Lietotu automašīnu pārdevēji izmanto neskaitāmus trikus, lai pārdotu automašīnas ar netik skaidru pagātni. Piemēram piedāvājot pārbaudīt autorizētā dīleru centrā, kurā protams uzrādās tikai pēdējais nobraukumus, kurš fiksēts garantijās vai mainot eļļu, bet tas nav atskaites punkts jo automašīna pēdējo reizi apmeklējusi dīleru piemēram pirms 3-4gadiem.  

Zemāk parādīs uzskatāms piemērs, kur VW Transporter busiņš tiek pārdots kā jauns, bet patiesībā tam ir attīts nobraukums 3x no 600tkm uz 200tkm un tā iepriekējā izmantošana - polijas automašīna - tika slēpta.     

Kas zināms pēc VIN numura?

Kā zināms VIN numurā ir iekodēta arī cita noderīga informācija, komplektācija, tehniskie parametri, dzinēja jauda, modelis, ražošanas gads, ražošanas vieta, durvju skaits, stūres atrašanās vieta u.c. informācija. AutoDNA šo informāciju apkopo un sniedz vienā pārskatāmā atskaitē PDF formātā. Tādā veidā ir iespējams salīdzināt automašīnas komplektāciju un izsecināt secinājumus, kādēļ pilnās navigācijas vietā tās vispār nav vai kādēļ tika pārlikta stūres iekārta uz otru pusi. Un šeit neiet runa, ka vienkārši pārlikta stūres iekārta, bet gan cik kvalitatīvi tas tika darīts un vai CSN nostrādās piem. drošības spilvens vai tas nebūs manuāli atslēgts. Tādēļ ir ļoti būtiski pievērst uzmanību šādām niansēm.

Ļoti nodrīga iespēja ir AutoDNA datu bāzē saglabātā informācija par spēkrata iepriekšējiem meklējumiem, kas tiek saglabāta autoDNA datubāzē. Tādā veidā ir iespējams, kurš un kur pēdējo reizi tika meklēts transportlīdzeklis. Piem. ja pārdevējs apgalvo, ka automašīna nāk no Vācijas, tad kādēļ to pēdējo reizi pārbaudīja Lietuvā vai Igaunijā? Šādi arī ir iespējams pārbaudīt pārdevēja teikto un salīdzināt ar patiesajiem faktiem.

VIN numuru pārbaude ir ļoti noderīgs palīgs - potenciāliem lietotu automašīnu pircējiem, kas ļauj ietaupīt laiku, naudu un nervus.  

Pāris piemēri no autoDNA Facebook portāla:  www.facebook.com/autodna.lv