The blog content is not available in the selected language.

Pircēja tiesības, pērkot lietotu auto. PTAC un dokumentu kārtība

Image

Ar jaunām precēm viss ir skaidrs – tām tiek dota ražotāja noteiktā garantija. Šajā rakstā noskaidrosim, ko sakarā ar lietota auto iegādi, saka Latvijas valsts likums.   

Kādas ir pircēja tiesības, pērkot lietotu auto? Likums ir patērētāja pusē arī tad, ja tiek iegādāta lietota prece, tai skaitā automašīna. Lietota auto pārdevēja pienākums ir informēt pircēju par automašīnas defektiem. Par bojājumiem, kuri ir norādīti pircējs nevar sūdzēties, savukārt par pārējiem var celt pretenzijas. Iegādājoties lietotu auto no privātpersonas, Patērētāju tiesību aizsardzības likums pircēju neaizsargā.

Lasi vēl: Lietotas automašīnas iegāde – ceļvedis pircējiem (1. daļa)

Ja esat iegādājies lietotu auto un vēlāk konstatējuši tam nopietnus defektus var meklēt taisnību likumā paredzētājā kārtībā, taču jāievēro daži svarīgi aspekti.  

Patērētāju tiesību aizsardzības birojs (PTAC) norāda, ka pirmkārt ir nepieciešams uzrādīt darījuma apliecinošu dokumentu, piemēram, čeku vai kvīti. Ja pircējam nav atbilstoši iegādes apliecinoši dokumenti, komersants var atteikties uzklausīt jebkādas pretenzijas par automašīnas defektiem.