The blog content is not available in the selected language.

Kas ir redzams uz elektroauto numura zīmēm?

Image

Droši vien ne viens vien autobraucējs būs pamanījis kaut ko dīvainu elektrisko automobiļu valsts numura zīmēs. Tas, ka tās ir ziliem burtiem un cipariem šķiet pats par sevi saprotams. Jau izsenis visu, kas saistīts ar elektrību pieņemts attēlot tieši zilā krāsā. Un labi vien ir, jo kā gan savādāk policistu kungi zinās vai savā limuzīnā braucat pa sabiedriskā transporta joslu kā neglābjams pārkāpējs vai kā ekoloģijas cīnītājs elektromobilī?   

Tomēr, vērīgākie būs pamanījuši šīm numura zīmēm apakšdaļā pa vidu kaut kādu dīvainu ķeburu. It kā zīmējumu, it kā rādītāju. Lai tiktu skaidrībā autoDNA.lv devās pie zinošākiem speciālistiem, lai noskaidrotu, kas tas ir un kāds no tā labums.

attels no autoDNA - elektroauto

Jāsāk ar to, ka redzamās mistiskās zīmes pagaidām ir tikai eksperiments. Elektrisko transportlīdzekļu numura zīmes šim izmēģinājumam izvēlētas tādēļ, ka skaitliski tā ir vismazākā numuru grupa Latvijā. Kā zinās, pat taksometru dzeltenie numuri skaita ziņā jūtami pārspēj elektromobiļu zilās numura zīmes.  

Uz numura zīmēm mēs redzam neko citu kā RFiD antenas. Pilnā tulkojumā tas skanētu tā – Radio Frequency iDentification. Radio frekvences identifikators, ja cenšamies būt mūsu valodas patrioti.