Kā pārbaudīt VIN numuru un kāpēc? » AutoDetektīvs
Palīgs lietota auto iegādē,
un to pārbaudē
» » Kā pārbaudīt VIN numuru un kāpēc?

MEKLĒ AUTO? PĀRBAUDI AUTO VĒSTURI PĒC VIN NUMURA:

Pēc VIN numura ir iespējams uzzināt: Nobraukumu, Avārijas, Aprīkojumu, Īpašniekus u.c. lasi vairāk šeit: transportlīdzekļu vēsture

Kā pārbaudīt VIN numuru un kāpēc?

Kā pārbaudīt VIN numuru?

Sāksim ar jautājumu kādēļ pārbaudīt VIN kodu un kam tas nepieciešams. 

Tu vēlies iegādāties lietotu automašīnu, kas pārsvarā ir otrais lielākais pirkums pēc mājokļa iegādes. Tātad Tu vēlēsies pēc iespējas izdevīgāk investēt naudu auto iegādē, lai tā nesaplīstu jau nākošajā dienā un jātērē liela nauda auto remontā.

Vispirms noskaidrosim, kādēļ ir svarīgi pārbaudīt VIN numuru.

  • Lietotu automašīnu pārdošana ir viens no lielākajiem “biznesiem”. Tas nozīmē, ka tur ir iesaistīta liela nauda un kur ir iesaistīta liela nauda, tur ir krāpšanās un vieglas naudas tīkotāji. Tātad tas jau ir bīstami.
  • Auto pārdevēji spekulē ar auto vēsturi, jo tādā veidā var mākslīgi palielināt auto tirgus vērtību (vai nesista auto vietā pārdot “lietuviešu projektu” vai orģināla nobraukuma vietā pārdot “nodzītu” auto. 
  • Pēc VIN koda salīdzinoši vienkārši var izsekot transportlīdzekļa (vai tas būtu auto, autobuss, smagais, traktors vai jahta) vēsturi, jo visu figurē Identifikācijas numurs – līdzīgi kā cilvēkam personas kods vai ID numurs. Tādā veidā datubāzē var identificēt konkrēto auto vai tam ir garantijas beigas vai veikta apskate un ikdienā nepieciešamā informācija. 

Kad ir noskaidrots, kādēļ ir nepieciešams pārbaudīt VIN numuru uzzināsim kādu informāciju sevī iekļauj VIN numurs.


Ražotājs izlaižot transportlīdzekli no konveijera piešķirt tam identifikācijas numuru, jau kopš 1954. gada (Amerikā) un tikai 1981. gadā tam tiek piešķirts standarts, kuru ievēro visi auto nozares ražotāji.
VIN numurs ir unikālu burtu un ciparu kombinācija, kura sevī ietver visu nepieciešamo informāciju par transportlīdzekli, lai to identificētu:

  • Tehniskā informācija, jauda, dzinējs, virsbūves veids, cilindru skaits, krāsa un tās kodi, ātrumkārba utjp.
  • Informāciju par ražotāju, kurš un kurā rūpnīcā ir uzražojis auto un kur tas ir salikts kopā. Kā arī kādai tirgus mērķauditorijai tas ir paredzēts. 
  • Informācija par nobraukumiem, avārijā, īpašnieku maiņu arī var izsekot pēc VIN numura, jo to izmanto gan apdrošinātāji, gan centrālie transportlīdzekļu reģistri veicot reģistrācijas un īpašnieku maiņas.
  • Īpašas datubāzes arī sasaista VIN numurus ar sludinājumiem, dažādiem bezmaksas un maskas resursiem, kas auto pircējiem palīdz izsekot auto pārdošanas un pirkšanas vēsturi.

VIN numurs – tas ir viss svarīgākais, kas ir jāzina iegādājoties lietotu automašīnu. Ar tā palīdzību tiek veikts pirmais solis auto pārbaudē. 

Vēlāk, kad transportlīdzeklis ir pārbaudīts pēc VIN numura valsts vai privātajās datubāzēs, tad var doties apskatīt transportlīdzekli dzīvē un braukt testa braucienu. Pēc testa braucienu jāpārbauda pie vietējā mehāniķa, lai identificētu ritošās, dzinēja, virsbūves defektus, kas pārsvarā netiek nekur fiksēts, jo tas ir atkarīgs no katra transportlīdzekļa vadītāja – cik saudzīgi tiek izmantots transportlīdzeklis.

Lasiet vairāk arī šīs noderīgās saites par VIN numuru un lietotu transportlīdzekļu iegādi:
Kas ir VIN numurs (transportlīdzekļa identifikācijas numurs)? (autoDNA.lv)
Kur atrast VIN numuru? (YouTube)
Kā pārbaudīt, vai auto pārdevējs ir norādījis patiesu VIN?

Lai jums labi ripo.
AutoBlogi.lv

Прокомментировать
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Noderīgi raksti