BMW vēljoprojam ir iecienīts starp auto zagļiem - autoDNA

Image

Pandēmijas laiks iespaidoja visus. Gan smaga darba darītājus, gan vieglā galdiņa urbējus. Daudzi pazaudēja darbu, citi nespēja iegādāties sen kāroto jaunu vai mazlietotu auto. Daudziem nācās izlīdzēties ar mazāku budžetu kā ierasts, tāpēc automobiļa remontam radās pieprasījums pēc lietotām detaļām. Kā likums šādas situācijas rada vēlmi garnadžiem tikt pie sveša auto. Mūsu informācijas avoti apgalvo pretējo.

Grūtāk nozagt – mazāk zog

Pērnais gads pandēmijas radīto dzīvesstila pārmaiņu dēļ ir bijis daudz drošāks automašīnu īpašniekiem – salīdzinot ar 2020. gadu, pērn automašīnu zādzību skaits samazinājies par 63 procentiem, un visa gada laikā pie apdrošinātājiem vērsušies vien 65 nozagtu automobiļu īpašnieki. Vismaz tā liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotie dati. 2019. gadā pie apdrošinātājiem vērsās 157 nozagtu automašīnu īpašnieki, 2020. gadā – 177 bijušie automašīnu īpašnieki. Īpaši bija pieaugušas tādu auto marku kā Audi un BMW zādzības. Savukārt 2021. gadā kopumā apdrošinātājiem ziņots par 65 nozagtām automašīnām.

Kas garnadžiem šobrīd topā

Zagtāko automašīnu marku tops gan pērn nav mainījies – joprojām zagļus visvairāk interesē

  1. BMW  – nozagti 17 auto
  2. Audi  - nozagti 10 auto
  3. Toyota - nozagti 6 auto

Zagļu interese zudusi par Mercedes Benz, kas savulaik bija viena no zagtākajām markām, kā arī daudz mazāk nekā iepriekš zagtas Volkswagen un Volvo markas automašīnas. Savukārt Škodas īpašniekiem jāuzmanās daudz vairāk, jo pērn nozagti jau četri auto. Jaunpienācējs zagtāko auto sarakstā? Teorētiski nav nekāds brīnums, jo jaunu un mazlietotu Škoda markas automobiļu īpatsvars Latvijā ir daudzas reizes lielāks par Volvo, kurus parasti esam pieraduši redzēt vecus un nožēlojamus.


Raksta avots: autoDNA.lv - auto zagļu pieprasītākie auto

Autors: