Kā pareizi nolasīt informāciju no autoDNA Auto Vēstures Atskaitēm?

Image

Informāciju tehnoloģiju laikmetā, uzticama un viegli iegūstama, informācija ir ātri kļuvusi par vērtīgāko un iekārojamāko lietu pasaulē. autoDNA auto vēstures atskaites ir ļāvušas daudziem auto pircējiem izvairīties no dažādiem “auto pārpircēju” brīnumiem.

Pieejamais informācijas apjoms ir milzīgs un šoreiz apskatīsim kā pareizi lasīt šādu ziņojumu. Kāpēc to ir vērts pasūtīt un cik tas var palīdzēt ietaupīt?

Kas ir VIN Decoder, jeb dekodētājs? 

Tā ir vietne, kas ļauj uzzināt detalizētu konkrētās automašīnas vēsturi. Dekoderi iegūst informāciju no vairākiem avotiem. Daudzi no tiem fiziskām personām nemaz nav pieejami. Populārākais Latvijas VIN dekodētājs ir autoDNA, kas darbojas jau vairāk nekā 5 gadus un turpina atklāt melus par patieso nobraukumu, cīnās par godīgu auto tirdzniecību, un vērš sabiedrības uzmanību uz situāciju lietotu auto tirgū. 

Šādu informāciju VIN decoders "atkodē" no 17 simbola VIN numura. Piemēram VOLVO XC70 var redzēt detalizētu informāciju bezmaksas, tikai ievadot VIN numuru meklētājā

Ko varat uzzināt no autoDNA auto atskaites? 

Portāla autoDNA atskaite sniedz padziļinātu ieskatu automašīnas ekspluatācijas vēsturē.

Piemēram, pārskatā var pateikt: 

 • Cik lielu nobraukumu vidēji var sagaidīt no attiecīgā gada automašīnām; 
 • Vai transportlīdzeklis nav meklēšanā (zagts); 
 • Vai tam bieži ir bijušas dažādas tehniskas ķibeles.

Kura informācija ziņojumā ir visvērtīgākā?

Tā noteikti ir informācija, ko nevarētu iegūt citādi, vai kurai būtu nepieciešama, piemēram, pieredzējuša automehāniķa, servisa darbinieka vai vērtētāja kompetence. Vārdu sakot, lai tiktu pie šādas informācijas jums ir nepieciešama autoDNA atskaite vai draugu loks dažādās iestādēs/uzņēmumus, kuriem ir piekļuve daudz un dažādām datubāzēm, kuri spēj nolasīt un pareizi interpretēt tajās ietvertos datus. 

Īpaši var izcelt divas lietas

1) Informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem / sadursmēm, kas attiecas uz transportlīdzekli. Jūs to varat atrast sekojošās sadaļās: 

 1. Bojājumu vēsture – šie dati attiecas uz reģistrētajiem bojājumiem, piemēram, pēc avārijām; 
 2. Arhīva fotoattēli – vizuālie uzskates materiāli pēc sadursmēm; 
 3. Aprīkojums – informācija par automašīnas aprīkojumu iegādes brīdī no salona; 
 4. Cenu vēsture – pēkšņas cenu izmaiņas var būt saistītas ar avārijām un remontiem. 

2) Informācija par zādzībām. Jūs to varat atrast sadaļā Nozagto transportlīdzekļu datu bāze. Mēs izmantojam vairāk nekā duci dažādu datu bāzu, lai pārliecinātos, ka sniegtā autoDNA atskaite ir pēc iespējas pilnīgāka. 


LŪDZU, ŅEMIET VĒRĀ: AutoDNA negarantē, ka transportlīdzeklis nekad nav ticis nozagts, pat ja šāda informācija neparādās nevienā nozagto transportlīdzekļu datu bāzē. Piemēram, ja auto ir ticis nozagts un pieprasīta izpirkuma maksa.

Kādai vēl informācijai jums vajadzētu pievērst uzmanību?

1) Laika starpība starp automašīnas izgatavošanas datumu un automašīnas pirmo reģistrāciju. Starpībai nevajadzētu būt ilgākai pa sešiem mēnešiem. Kāpēc šī informācija ir tik svarīga? Modeļa gada pasludināšana par ražošanas gadu ir ierasta prakse lietotu automašīnu tirgū. Tā rezultātā transportlīdzeklis tiek tirgots pārlieku dārgs.

2) Vidējais nobraukums, kādu jūs varat sagaidīt no tā paša gada automašīnām ar tādu pašu motora versiju kā jūsu izraudzītajam automobilim. Ja pamanāt, ka pārbaudītā automašīna šajā ziņā skaidri izceļas no vidējā, t.i., tās nobraukums ir daudz mazāks, tas nozīmē, ka pastāv liela varbūtība, ka odometrs ir notīts.  

Šī informācija būs sevišķi noderīga jaunu automobiļu pircējiem (līdz 3 gadus veciem), jo automašīnām bieži vien servisa grāmatās vēl nav neviena ieraksta. Attiecīgi vidējais nobraukums sniegs objektīvu informāciju par vidējo nobraukumu konkrētajam modelim.

3) Kas vēl ir interesējies par šo auto? Šī ir ļoti interesanta ziņojuma sadaļa, kas parāda to, cik bieži tai ir pasūtīta autoDNA atskaite.  Pārlieku daudz atskaites par vienu un to pašu auto var norādīt uz divām lietām: Tai bieži mainās īpašnieki; Tai ir nopietns defekts. Jebkurā gadījumā tas liecina par problēmām un neviens nevēlas problemātisku auto, kurš būs bieži jāved uz auto servisu.

Padziļināts ieskats auto ekspluatācijas vēsturē 

Papildus iepriekšminētajiem datiem šīs sadaļas palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu. 

Arhivēti transportlīdzekļa fotoattēli. Kā jau iepriekš minēts, tad šajā sadaļā parādās apdrošināšanas kompāniju veikti fotoattēli ar automašīnām pēc avārijām. Ne jau pēc katra ceļu satiksmes negadījuma auto ir norakstāms. Attiecīgi jūs varēsiet novērtēt ceļu satiksmes negadījuma smaguma pakāpi un potenciālās problēmzonas.

Transportlīdzekļa vēsture. Šeit atradīsit odometra rādījumus, bojājumu vēsturi un cenu vēsturi (transportlīdzekļa iepriekšējās cenas, kas parādītas dažādās reklāmas vai izsoļu vietnēs).

Informācija par transportlīdzekli. Te parādīsies visa svarīgāka informācija – marka, modelis, transportlīdzekļa tips, virsbūve un motors, ražotāja izcelsmes valsts, modeļa gads, pārnesumkārbas tips, stūres iekārta utt. Jebkuras novirzes no faktiem jums vajadzētu raisīt aizdomas. Pēc šīs informācijas var pateikt, piemēram, vai automobilim ir veikta stūres pārbūve uz kreiso pusi.

Informācija par aprīkojumu. Te parādīsies visa oficiālā informācija par automašīnas oriģinālo aprīkojumu. Neatbilstība var liecināt par pašrocīgu aprīkojuma maiņu. Ne vienmēr tas nozīmē uz labo pusi. Tikpat labi auto ir bijis bojāts, par to nav ziņots apdrošinātājam un automobilis ir pašrocīgi saremontēts.

Ar autoDNA atskaiti jūs ietaupāt vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro 

Auto ir pietiekoši dārgs pirkums, lai par tā tehnisko stāvokli pārliecinātos pēc iespējas labāk. Diemžēl ne jau visi pārdevēji būs godprātīgi un atklās automašīnas defektus, kuri būs jāremontē. Attiecīgi ar autoDNA atskaiti jūs ietaupīsiet uz potenciālo remontu rēķina.  

Otrkārt, zinot, ka transportlīdzeklis nav nozagts un izsludināts meklēšanā, jūs varat būt drošs, ka to jums pie reģistrācijas vai policijas pārbaudes neatņems.  

Vēl viena lieta... Ja jūs pērkat automašīnu šīm valstīm:

 • Nīderlandes 
 • Beļģijas 
 • Francijas 
 • ASV 
 • Kanādas 
 • Igaunija

Mums ir lieliskas ziņas jums! Jūs varat lejupielādēt papildu vēstures atskaites par transportlīdzekļiem no augstāk uzskaitītajām valstīm. Tajā esošā informācija ļaus jums pilnībā rekonstruēt interesējošās automašīnas vēsturi. Šis ziņojums ir sagatavots, pamatojoties uz datiem, kas iegūti no iepriekšminēto valstu centrālajiem transportlīdzekļu reģistriem

Ar ko sākt? 

Ja vēlaties saņemt detalizētu autoDNA atskaiti, apmeklējiet vietni autodna.lv un ievadiet 17 ciparu VIN numuru. Pamatinformācija par transportlīdzekli ir bezmaksas. Pirms piekļuves iegādes redzēsit tabulu, kurā parādīts, cik daudz informācija ir pieejama par konkrēto automašīnu katrā no sadaļām.