Kas ir vissezonas riepas un vai tādas pastāv?

Image

Ziema ir klāt un kārtējo reizi daudzus autobraucējus ir pārsteigusi nesagatavotus. Nebija laika, sniegs jau tāpat nebūs un daudzi citi attaisnojumi ir bezspēcīgi likuma priekšā – no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, ir jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.Obligātā riepu maiņa gan neattiecas uz automobiļiem ar vissezonas riepām.

Kas ir vissezonas riepas?

Reti kurš universālais produkts patiešām pilda visas funkcijas vienlīdz labi. Uz šo produktu kategoriju var attiecināt visiem labi zināmo teicienu: “Kas der visam, neder nekam”. Lai arī vasaras mēnešos ar vissezonas riepām lielu atšķirību nejutīsiet, uz apsnigušiem ceļiem starpība būs ievērojama. 

Par to vai riepas ir vissezonas informēs īpaši marķējumi sānu malās. Uz šādām riepām atradīsiet kādu no šiem apzīmējumiem:  

  • „All Season” (visas sezonas) 
  • „4S” (četras sezonas) 
  • “Tout Terrain” (visi segumi) 
  • “AW” (Any weather – jebkurš gadalaiks)

Tikai šādas riepas var tikt uzskatītas par vissezonas.

M+S nav ziemas riepas!

Daudzi uzskata, ka riepas ar marķējumu M+S ir vissezonas, taču tā  tas nav. Apzīmējums M+S (Mud + Snow dubļi un sniegs) tiek lietots lielam skaitam apvidus automašīnu riepām, taču daudzi ražotāji lieto šo apzīmējumu arī vasaras gumijai.  Šādas riepas nav domātas lietošanai visa gada garumā, jo tās pārsvarā tiek ražotas reģionos ar visai siltu klimatu un nevar pilnvērtīgi veikt savas funkcijas Latvijas platuma grādos. Ja ir tikai M+S un nav kāds no iepriekš minētajiem marķējumiem – All Season, 4S, Tout Terrain, AW, tad no 1. decembra līdz 1. martam ar tādām Latvijā nedrīkst braukt! Apskati, kurās Eiropas valstīs vēl ziemas riepas ir obligātas


Lasi vēl: Vai ar vissezonas riepām ir droši braukt ziemā? https://www.autodna.lv/blog/vissezonas-riepas-ziema-vai-tas-ir-drosi/