Kāpēc pārbaudīt automašīnu ar autoDNA?

Image

Kā pārbaudīt automašīnu ar autoDNA?

Tas ir viens no ātrākajiem veidiem kā noskaidrot vai sludinājumā noskatītais auto ir Jūsu uzmanības vērts. Noskaidrojiet automašīnas VIN numuru - tas ir viss, kas Jums ir nepieciešams pirmajam auto pārbaudes solim. Iegūtais VIN numurs ir jāievada mājas lapas meklētājā, kur tas parādīts visu pieejamo informāciju par noskatīto transportlīdzekli.


Kāpēc pārbaudīt automašīnu ar autoDNA databāzi internetā? Tur būs iespējams noskaidrot informāciju par automašīnu: 

 

Īss ieskats kas tā ir par automašīnu, parādot: kāda ir tās krāsa, modelis, dzinējs, jauda un transmisijas - Šo informāciju nepieciešams salīdzināt ar sludinājumā norādīto vai tā atbilst. 

Zemāk seko pieejamā informācija par automašīnu datubāzēs pēc VIN numura: 

• Cik daudz automašīnai būs redzamas specifikācija, kādam tirgu automašīna paredzēta piemēram - rietumiem vai ziemeļiem. Automašīnas aprīkojums  ar skaidrojumiem. 

• Cik zagto automašīnu datubāzes ir pieejamas

• Pieejamie vēstures ieraksti (ir pieejama vai nav pieejama vēsture automašīnai)

• Vai automašīnai ir ražotāju defekti, kurus ir iespējams bezmaksas novērst pie dīlera

• Cik daudzi un kas interesējās par šo automašīnu pirms Jums

• Vai automašīnai ir pieejami arhīva dokumenti un fotogrāfijas

• Atskaites cena - 13,90 pasaka daudz par pašu pārbaudi (liela vai zema)

• Un papildus atskaites norāda vai automašīna ir bijusi reģistrēta kādā no citām Eiropas valstīm


Bezmaksas informācija

Pēc bezmaksas informācijas analizēšanas saprotam, ka VIN numurs sludinājumā atbilst konkrētajam auto. Pieejams pamatīgs aprīkojuma klāsts tik mazam auto. Tam ir pieejama bagātīga vēstures informācija, to pirms mums jau ir kāds meklējis vienu reizi VIN numuru datubāzēs. Automašīnai ir pieejami 15 arhīva dokumenti ieskaitot fotogrāfijas. Automašīna nav bijusi reģistrēta Rietumu valstīs Beļģijā, Nīderlandē, Francijā, Amerikā un nav arī bijusi Igaunijā. 


Pēc atskaites iegādes

Ja vēlamies turpināt un esam ieinteresēti šo auto pārbaudīt veicam atskaites iegādi.

Tiklīdz atskaites PDF versija ir saņemta sākam analizēt saņemto informāciju. Pirmajā sadaļā "Atskaites kopsavilkums" parāda, ka atskaite ir ģenerēta automašīnai Peugeot 108, tai ir pieejami 7 nobraukuma rādījumi, viena cenas vēsture, oficiālā izmantošanas vēsture un nav fiksēti negadījumi, kas ir būtiski.  

Tālāk apskatāmies Otro sadaļu par transportlīdzekļa datiem un redzam, ka pārdevējs nav samelojis - automašīnas gads tik tiešām ir 2015 (tas pārsvarā tiek norādīts nepareizs). Šasijas krāsa atbilst, nav bijis pārkrāsots un citi dati arī atbilst, kas ir pozitīvi. 

Nākamo punktu skatāmies "transportlīdzekļa vēsture un nobraukums" - pārdevējs sludinājumā apgalvo, ka tas ir 68 000 km, kas šādam mazam auto ar 1.0 litru benzīna dzinēju liekas pieņemami. Nu... tā. Esam pieķēruši melus - automašīnas nobraukums pirms reģistrācijas Latvijā ir bijis krietni lielāks vairāk par 128 000 km. Papētot atskaiti tuvāk redzams, ka tas ir bijis koriģēts Zviedrijā no 128 t.km uz nieka 20 000 km tieši īsi pirms eksportēšanas uz ārzemēm. 

Atskaitē pirms iegādes uzrādīja arī 15 arhīva dokumentus, kas ir ļoti vilinoši. Skatāmies fotogrāfijas un redzam, ka tik tiešām ir arhīva attēli no 2018 gada - tieši pirms "odometra garnadži" bija tam pieķērušies. 

Redzami visi fiksētie automašīnas defekti un nolietojums - Saplēsti krēslibuktes, iemīcīts jumts, skrāpējumu nospiedumi un galvenais odometra rādījums ar 128 000 km.  

Apskatīt Automašīnas Peugeot 108 vēstures atskaiti no autoDNA 

 

Izmantojot šo informāciju, redzams, ka tā nebūt neatbilst sludinājumā norādītajai. Kuru apgalvo pārdevējs. Automašīnas iepriekšējā izmantošana diemžēl nav zināma, bet ņemot vērā tās nolietojumu un defektus, tas varētu būt nomas auto ar krietni lielāku nobraukumu, kurš fiksēts tehniskajās apskatēs. 

 

Iztērējot nieka 13,90 EUR  (jeb 0,002% no auto vērtības) VIN numura pārbaudei -  izdevās ietaupīt 6,600 EUR par "Stilīgu Peugeot 108 ideālā stāvoklī", kura patiesā vēsture nesakrīt ar pārdevēja teikto.