Kas tiek darīts, lai pasargātu pircēju no negodīgiem auto pārdevējiem?

Pērn mūsu video kampaņa “Neļauj sevi apčakarēt. Pārbaudi pirms pēc!” atklāja vairākus negodīgus auto tirgotājus. Lai arī mūsu sastaptie auto pārdevēji meloja vien par automašīnas tehnisko stāvokli, netrūkst arī tādi, kas var mēģināt “iesmērēt” arī zagtu auto vai piedāvāt to iegādāties caur dažādām krāpniecības shēmām.

Ja esat noskatījis tikko ievestu automašīnu, kas ir piereģistrēta Latvijā, tad varat būt drošs, ka pārdevējs ir veicis visas nepieciešamās darbības un izgājis standarta drošības pārbaudes. Te gan ir vērts pievērst uzmanību automašīnas tehniskajam stāvoklim, taču kā jau M. Mežaks komentē, ja pret auto pirkšanas procesu izturas nopietni, tad ir iespējams izvairīties no 95% krāpniecības gadījumu.  

Numuru salīdzināšana Pilnā nosaukumā agregātu numuru salīdzināšana ir transportlīdzekļa apskate, lai pārliecinātos par uzskaites un citu tehnisko datu atbilstību patiesajam stāvoklim, kā arī lai noteiktu trūkstošos datus.  

Transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšana ir obligāts priekšnosacījums, lai Ceļu satiksmes drošības direkcijā veiktu šādas transportlīdzekļu reģistrācijas darbības:

Dokumentu pārbaude 

 Iegādājoties automobili ārvalstīs jaunajam īpašniekam Latvijas iestādēm ir jāuzrāda vairāki dokumenti, kas apstiprina korektu iegādes procesu. Pie reģistrācijas ir jāuzrāda iegādes rēķini, pirkšanas pārdošanas līgums, ja tāds ir, kā arī tiek piefiksēts nobraukums.  To mēs, protams, visi zinām, ka lieki kilometri pazūd pirms reģistrācijas, taču Latvijas ekspluatāciju un nobraukumam katru gadu cītīgi sekos CSDD un pie tehniskās apskates piefiksēs nobrauktos kilometrus