Krāsojuma biezuma mērītājs. Kā to izmantot, un kā uzzināt rezultātus? » AutoDetektīvs
Krāsojuma biezuma mērītājs. Kā to izmantot, un kā uzzināt rezultātus?
19.05.2017 642 2 AD

Krāsojuma biezuma mērītājs. Kā to izmantot, un kā uzzināt rezultātus?

Noderīgi
Favorīts

Eiropā ražotam automobilim oriģinālais krāsas pārklājums ir maksimāli līdz apmēram 150 μm.Japānas un Korejas automašīnām nedaudz mazāk. To var noteikt, izmantojot krāsojuma biezuma mērītāju. 

Krāsojuma biezuma mērījums ir labs veids, lai iepriekš noteiktu, vai lietotajai automašīnai iepriekš ir bijuši ceļu satiksmes negadījumi. Pateicoties arvien pieņemamākām cenām, mērītāji ir plaši pieejami. Lai to kārtīgi notestētu, ierīcei ir jābūt pareizi izvēlētai un pareizi izmantotai.

Krāsas pārklājums ir plānāks automašīnām no Āzijas

Krāsas pārklājuma biezumu mēra mikrometros (viena miljonā daļa no metra – simbols μm). Mūsdienu automašīnas parasti tiek pārklātas ar vairākiem drošības un lakas slāņiem. Rūpnīcā tērauds sākumā parasti ir pārklāts ar cinka slāni, tad ar grunts krāsu un beigās ar krāsas pārklājumu. Lai panāktu lielāku izturību un labāku izskatu, visa krāsas virsma vēl tiek pārklāta ar caurspīdīgu lakas slāni.

Oriģinālais krāsas pārklājuma biezums nav vienāds visām automašīnām. Āzijā ražotajām, piemēram, Hyundai, Honda un Nissan, ir plānāks krāsas slānis, aptuveni 80–100 μm. Eiropas automašīnām ir biezāks krāsas pārklājums, un tām biezuma mērītājs uzrādīs apmēram 120–150 μm un pat līdz 170 μm. Izņēmumi ir auto, kuri ražoti Eiropā pēc 2007. gada un kuri ir pārklāti ar ūdens lakām. Šajos gadījumos krāsas slānis var būt mazliet plānāks.

Krāsas pārklājuma biezums var būt atšķirīgs

Tiek uzskatīts, ka nedaudz biezāks vienmēr ir metāliskās lakas slāņa pārklājums. Akrila krāsu gadījumā, piemēram, standarta baltai vai sarkanai krāsai, bez bezkrāsainā pārklājuma fabrikas krāsas biezums ir apmēram 80 –100 μm. Pārklājums uz iekšpuses elementiem parasti ir apmēram par 40 mikroniem plānāks. Automašīnām, kuras nav cietušas ceļu satiksmes negadījumos, krāsas biezums uz atsevišķām detaļām var atšķirties, bet atšķirība nevar būt pārāk liela. Tiek uzskatīts, ka novirze starp elementiem ir ne vairāk kā 30–40 procenti no krāsas biezuma. Ja slānis ir biezāks par aptuveni 100 procentiem, gandrīz droši, ka auto detaļa tikusi atkārtoti krāsota. Ja biezums pārsniedz 350–400 mikronus, iespējams, šajā vietā automašīna ir špaktelēta. Jāatceras, ka automobiļu ražotāji patur sev tiesības atkārtoti nokrāsot automašīnu rūpnīcā, piemēram, gadījumā, ja atklājas kāds defekts kvalitātes kontroles laikā.

Krāsas biezuma mērīšana solis pa solim

Vispirms jānotīra virsbūve

Krāsojuma biezuma mērījumi jāveic tīram auto, jo bieza netīrumu kārta var dot nepareizus mērījumus. Vislabāk sākt mērījumus no jumta, jo tā ir auto daļa, kura vismazāk ir pakļauta bojājumiem. Jumts parasti ir vislabākais atskaites punkts turpmākajiem mērījumiem. Jumtam krāsojuma biezuma mērītājs jāpieliek vairākās vietās – gan centrā, gan uz jumta malām. Mērījumu rezultāti ir īpaši svarīgi, jo jumts bieži tiek bojāts nopietnos negadījumos.

Mērījumi jāveic visai automašīnai. Ja durvju vienā pusē mērījumi ir pozitīvi, vajadzētu pārbaudīt arī durvju otru pusi, jo tur meistars var samazināt starpību ar krāsotiem blakus elementiem. Un tas notiek arvien biežāk, jo, ja, piemēram, bojātas ir aizmugurējās durvis, tās krāso pilnībā, bet aizmugurējās un spārnu – tikai daļēji.

Kā izvairīties no kļūdām, pārbaudot auto krāsojumu

Krāsojuma biezumu ir vērts nomērīt arī uz durvju balstiem un sliekšņiem, kurus pēc negadījuma ir daudz grūtāk nomainīt nekā, piemēram, durvis vai motora pārsegu. Mērījumi jāveic gan no iekšpuses, gan ārpuses. Jumta un balstu bojājumi liecina, ka automašīnu pamatīgi cietusi ceļu satiksmes negadījumā. Savukārt sliekšņi bieži tiek remontēti rūsas dēļ, tāpēc potenciālajam pircējam arī tā ir viela pārdomām.

Lai mērījumi būtu ticami, tie jāveic ar mērītāju, kuram ir atbilstošs sensors un uzgalis, kas skar krāsu. Vislabāk, ja mērītāja sensors ir savienots ar kabeli. Veicot mērījumus, displejs jātur vienā rokā, bet sensors otrā rokā, jo tas novērš vibrācijas. Vēl labāki ir sensori ar sfērisku virsmu, kuru var precīzi pielikt pie ovāliem elementiem. Ne vienmēr to var izdarīt ar sensoru, kuram ir plakana virsma, jo tas var rādīt neprecīzi.

Krāsojuma biezuma mērītājs – tēraudam, alumīnijam un plastmasai

Profesionālu krāsojuma biezuma mērītāju, kas paredzēts tērauda virsmām, var nopirkt par 60–70 eiro. Svarīgi, lai tam būtu sensors ar kabeli un lodveida sensora uzgalis, kas atvieglos mērījumus uz ovāliem un izliektiem virsbūves elementiem. Šādos gadījumos tradicionālais sensors ar plakano virsmu var būt neprecīzs.

Citu krāsojuma biezuma mērītāju izmanto alumīnija virsmām, kuru ar parasto mērītāju nevar nomērīt, jo ne visi tērauda mērītāji der alumīnija virsmām. Šāds mērītājs varētu izmaksāt apmēram 100–120 eiro.

Plastmasas virsmu mērītāji ir visdārgākie, un tos pagaidām izmanto visai reti. To cena svārstās ap 600 eiro.

Krāsojuma biezuma mērīšana vienmēr jāsāk ar mērītāja kalibrēšanu

Neatkarīgi no krāsojuma biezuma mērītāja izvēles tā pareizai darbībai ir vajadzīga iepriekšēja kalibrēšana. Komplektā ir pievienotas īpašas tērauda un alumīnija plāksnes. Jāpieliek mērītāja sensors pie plāksnes un jāpiespiež atbilstošie taustiņi, kas aprakstīti pievienotajā instrukcijā.

Līdzīgi raksti:

Raksta orģīnāls: https://www.autodna.lv/blog/krasojuma-biezuma-meritajs-ka-to-izmantot-un-ka-uzzinat-rezultatus/
Komentāri (2)
Pievienot komentāru
Komentēt
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Sylvester
#1 Sylvester Viesis 21 oktobris 2017 13:49
0
produit de beaute bio fait maison tisane biofloral creme bio oil taches brunes huile essentielle tea tree danger chat jardinage bio calendrier lunaire huile essentielle tea tree mycose ongle gel intime bio cadum lessive bio pour linge bebe gommage visage marilou bio avis shampoing bio cheveux colores shampoing solide bio lush lait demaquillant bio non comedogene huiles essentielles de qualite therapeutique produits de beaute bio non testes sur animaux soin visage bio pour homme huiles essentielles bio pas cher acheter herbicide bio vigne shampoing sec bio secret de provence bio 3 the vert savon noir bio corps creme anti rides bio maison produits cosmetiques bio pour hommes gel nettoyant visage biore eucalyptus citronne huile essentielle proprietes creme anti rides bio naia avis shampoing timotei delice bio avis bain moussant bio allemand vente produit bio pas cher creme legere aloe vera so'bio etic huile essentielle tea tree verrue plantaire huiles essentielles pas cher avis savon au lait d anesse bio spiruline bio france bretagne huiles essentielles pas cher internet producteur spiruline bio france desherbant bio contre le liseron huile de massage bio pour bebe achat produits biolane goji bio pas cher huile massage bio bebe bionett - savon au fiel lait bebe bio pas cher produit beaute bio marque shampoing naturel bio pour bebe huile essentielle lavande fine acne creme lait d'anesse so'bio etic avis tisane depurative bio romon nature huile essentielle tea tree mycose pied produit bio en ligne cosmetique huile d'amande douce bio pour cheveux
Ricky
#2 Ricky Viesis 21 oktobris 2017 14:56
0
parapharmacie biolane acerola bio sans sucre tisanes bio nutrisante soin cheveux bio efficace gel intime bio huiles essentielles eucalyptus radiata ou globulus guarana vert bio en poudre creme anti ride bio produits bio pour chien biologique recherche creme contour des yeux reviews produits bio chateauroux the vert bio pas cher produit cosmetique bio professionnel gelee royale bio aragan prix complement alimentaire bio fer shampooing antipelliculaire bio baie de goji bio prix huile essentielle tea tree mycose spiruline culture bio label ecocert - 300 comprimes de 500mg magasin bio en ligne livraison lait demaquillant bio secure shampoing bio logona avis serum booster d'hydratation so'bio etic jardinage biologique association de plantes lait demaquillant mixa bio avis cheveux bio avant apres huile essentielle eucalyptus citronne contre les moustiques produit biolane savon au lait d'anesse bio haute savoie creme anti ride bio 5 95€ savon au fiel de boeuf bionatura shampoing naturel biologique soin contour des yeux bio efficace creme corps bio avis gel nettoyant visage bio sans savon keratine pure bio pour cheveux faveur savons biologiques huile essentielle tea tree pure bouton produits d'entretien biovie savon bio maison sans soude masque biore charbon avis liquide vaisselle bio maison herbicide biologique homologue curcuma bio sans piperine the biorigine brule graisse avis meilleur creme hydratant visage peau mixte bio huile essentielle tea tree mycose pied supermarche bio en ligne pas cher cosmetique bio a faire soi meme huile essentielle tea tree bouton avis
Dīzelis – dzinējs, no kura jums nav jābaidās (autoDNA)
Automašīnas ar dīzeļdzinēju ir ļoti populāras mūsu valstī. 
Kā neļaut sevi maldināt autoplacī (autoDNA)
Pērkot automašīnu autoplacī, jābūt daudz uzmanīgākiem, nekā pērkot lietotu auto no īpašnieka. 
Mašīnas vēstures pārbaude pēc VIN numura
Lietotu automašīnu iegāde ir laimes spēle, jo nav iespējams zināt to vēsturi un daudzi auto pārdevēji to izmanto.